Jako pierwsi w Polsce wprowadzamy na rynek usługę polegającą na inwentaryzacji zespołów parkowo-pałacowych.Powiązanie najnowocześniejszych technologii pomiarowych, przy jednoczesnym wykorzystaniu dostępnych materiałów archiwalnych pozwala na uzyskanie nowej jakości w procesie inwentaryzacji architektonicznych, odtwarzania historycznego układu miasta czy parku.
Współpracowaliśmy z projektantem rewaloryzacji dziedzińca wstępnego pałacu Branickich w Białymstoku oraz autorem projektu zagospodarowania skweru za Pałacykiem Gościnnym („Dom Koniuszego”) przy ulicy Kilińskiego, architektem Tomaszem Rogalą, w zakresie precyzyjnej kalibracji XVIII wiecznych map i planów miasta Białegostoku oraz przygotowania podkładów mapowych pod wykonanie projektu rewaloryzacji.
Na zlecenie Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy sporządziliśmy mapę drzewostanu przy pałacyku Branickich w Choroszczy. Pomierzone zostało ponad 3800 drzew na terenie parku, a nasza mapa stanowi doskonały podkład do projektu rewitalizacji parku oraz inwentaryzacji dendrologicznej.
Na przełomie 2017 i 2018 roku wykonaliśmy skaning laserowy ruin pałacu Paca w Dowspudzie, gm. Raczki. Cieszy nas, że wzrasta świadomość projektantów i inwestorów w zakresie wykorzystania chmury punktów jako podkładu do projektowania. W przypadku takich obiektów - wielopoziomowe piwnice i brak jakiejkolwiek dokumentacji projektowej - skanowanie jest jedyną skuteczną i wiarygodną metodą pozyskania informacji o obiekcie.
W 2018 roku wykonaliśmy pomiary stanu drzewostanu w parku przy Urzędzie gminy w Supraślu. Aktualizacja map wymuszona została przez huraganowe wiatry w roku 2017.